Zaloguj się

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
    Z początkiem dnia dzisiejszego nastąpiła kolejna zmiana rozkładu jady autobusu linii 723. Do tej pory (od 30 czerwca 2014r.) kończył on trasę przy targowisku, co wielu się nie spodobało (mam tu na myśli zbyt dużą częstotliwość skierowania tych kursów właśnie do targowiska) – wszakże w dni robocze dojeżdżał on tutaj codziennie aż 10 razy – nawet w godzinach popołudniowych czy w niedziele, gdy targowisko jest zamknięte. W tej chwili rozkład zakłada jedynie 6 kursów w dni robocze oraz 5 w soboty – i słusznie – cieszę się, że w końcu ktoś decyzyjny poszedł po rozum do głowy i przyznał, że było to rozwiązanie wysoce nieprzemyślane. Jednakże chce tutaj opisać inny temat. Mianowicie: skoro temat komunikacji miejskiej ostatnio nie opuszcza sal konferencyjnych i sesyjnych, pragnę przypomnieć swój postulat z października zeszłego roku: czy wielkim problemem byłoby nieznaczne przedłużenie tras przejazdów autobusów linii 27 i 42 na terenie Czeladzi? Mam tu na myśli fakt, że przemierzają one pół miasta (od Starego Miasta do M1) nie obsługując przystanków, z których korzysta najwięcej pasażerów (oprócz Starego Miasta oczywiście). Dlaczego nikt nie pomyśli, że jadąc w stronę Będzina linie te mogą obsłużyć dodatkowo przystanki Tuwima i Zespół Szkół? I z powrotem analogicznie – M1, Zespół Szkół, Tuwima i dalej przez Stare Miasto? Wydłużyłoby to przejazd tych linii o około 3 minuty, co na pewno nie wpływa na ogólny czas przejazdu całej trasy tych linii, których łączny czas przejazdu wynosi około godziny (dla 27 nawet ponad), a dzięki temu największe skupisko mieszkańców Czeladzi, tj. z osiedla Nowotki miałoby zdecydowanie bliższy dostęp do Będzina, Dąbrowy Górniczej czy Siemianowic Śląskich – zamiast drylować pieszo na tramwaj wystarczyłoby podejść na przystanek przy ulicy Tuwima (tam, gdzie aktualnie zatrzymuje się tylko 235 i 723 w wybranych kursach) lub na przystanek obok liceum na Grodzieckiej. To samo w przypadku chęci podróży w przeciwnym kierunku – zamiast iść lub podjechać na Stare Miasto, żeby móc dojechać do Siemianowic (wiem, jest 133) czy Bytomia, spokojnie 27 i 42 mogłyby przejeżdżać przez Zespół Szkół, a potem skrętem w lewo przez Tuwima i kolejnym skrętem na Stare Miasto, włączyć się w dalszy ciąg trasy. To samo pasażerowie wracający z Siemianowic, Bytomia czy nawet Katowic linią 27 – zamiast wysiadać na Starym Mieście i drylować w stronę „Bloków” mogliby tam po prostu podjechać. Oprócz tego, długość przejazdu z obsługą tych dodatkowych dwóch przystanków zwiększyłaby się o około 500 metrów – chyba nie jest to hektar drogi, żeby nie wiadomo ile środków finansowych wymagałoby w przypadku akceptacji tego pomysłu. Czy jest ktoś w stanie poprzeć moją argumentację i ewentualnie wskazać mi, z kim temat ten należałoby poruszyć, żeby odniósł jakieś skutki? Jeszcze jedno – dla przeciwników tego rozwiązania – mogę wskazać wiele podobnych przykładów z sąsiednich miast, gdzie takie udogodnienia zostały wcielone w życie, więc proszę sprzeciwiać się z ewentualną rozwagą. Oczekuję na konkretne odpowiedzi komentarze do dyskusji.
    Załączniki:
    http://oi57.tinypic.com/1zl3n5u.jpg - tak jest
    http://oi59.tinypic.com/29cpgmd.jpg - tak powinno być

Awatar shrek
    Siła reputacji
    82
    Rozumiem, że przekazałeś swoje sugestie burmistrzowi. Wydają się godne uwagi.
    Chcieliście koszmarną przyszłość, to ją teraz macie.

Awatar SBE
    Siła reputacji
    67
    Rozsądny pomysł, mam nadzieje że ktos się nad tym pochyli

Awatar redmax
    Siła reputacji
    80
    Pewnie tak.
    Dać małpie zegarek, to go zepsuje.

Awatar kleso
    Siła reputacji
    72
    Prędkość działania władzy nie jest zbyt wielka, zatem poczekajmy pół roku.

Awatar shrek
    Siła reputacji
    82
    Wyczytałem, że zadania KZK GOP ma przejąć związek metropolitalny. Kiedy to będzie? Jak nowa ustawa wejdzie w życie.

Wreszczie ktoś poszedł po rozum do głowy i zarządził zmianę trasy linii 911 - od pojutrza wszystkie jej kursy będa przebiegać przez ulicę Legionów oraz Dehnelów, a nie tak jak do tej pory - koło Urzędu Miasta i dalej ulicą Katowicką w stronę Józefowa. Bo skoro jest 11 jeżdżaca co pół godziny oraz 61 również jeżdżące co pół godziny (w godzinach szczytu), to po co jeszcze dodatkowo 911 jadące tą samą trasą, w dodatku pięć minut po 11? To oczywiście pytanie retoryczne. Wobec takiego pozytywnego zrywu, może wrócić by do tematu przebiegu linii 27 i 42, o którym pisałem kilka postów powyżej? Może ta sama osoba (nie wiem kto) również rozważy sens takiego rozwiązania i podejmie słuszną decyzję? Prawdę mówiąc nie mam pojęcia kto stoi za tymi decyzjami w Urzędzie Miasta, jednak gdyby ktoś miał taką wiedzę i chciał się nią podzielić - chętnie skorzystam.

Awatar czarny
    Siła reputacji
    77
    Też nie wiem kto to obsługuje w Urzędzie, ale myślę, że w KZK też to analizują. Najważniejsze jednak, że zmiana ma już swoich zwolenników.
    Jeśli wytyczysz sobie ambitne cele, jedno jest pewne - nie zostaniesz z niczym w garści.

Awatar redmax
    Siła reputacji
    80
    Przeciwnicy objawią się już niebawem.

Awatar Piękny Roman
    Siła reputacji
    76
    Dobra zmiana
    Odważna czy rozaważna, a moze romantyczna?

Awatar czarny
    Siła reputacji
    77
    Bardziej to trzecie.
    Jeśli wytyczysz sobie ambitne cele, jedno jest pewne - nie zostaniesz z niczym w garści.

Awatar madera
    Siła reputacji
    78
    Samochwała będzie likwidował KZK GOP. Ponoć to nowe coś będzie lepsze.
    Wszyscy jesteśmy Borgami!

Awatar kora
    Siła reputacji
    59
    Już się boję.

Awatar shrek
    Siła reputacji
    82
    Przecież on nie ma pojęcia o tym.

Awatar SBE
    Siła reputacji
    67
    A niech to rozwiązują.

Awatar shrek
    Siła reputacji
    82
    I co zrobią?

Awatar redmax
    Siła reputacji
    80
    Bałagan.

Awatar shrek
    Siła reputacji
    82
    No właśnie.

Awatar mrocznyjoker
    Siła reputacji
    59
    Karolczak pisze że wzory bedą brać z ESTONII

Awatar shrek
    Siła reputacji
    82
    A powinni z tego muzeum pod Paryżem.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)