Zaloguj się

Strona 1 z 189 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3918

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    Awatar sawant
    Przegląda
    z melmak
    Siła reputacji
    83

CSM i wszystko jasne

Wracam po tygodniowej delegacji do do otwieram skrzynkę pocztową a tam niespodzianka pośród sterty ulotek reklamowych biuletyn CSM. Po wejściu do mieszkania jako człowiek interesujący się otaczającymi mnie okolicznościami przyrody zaczynam czytać ten gratisowy periodyk. A tam na str 3 (dwie pierwsze to reklamy, byłbym nie sprawiedliwy wszakże około 20% pierwszej strony to życzenia świąteczne zarządu rady nadzorczej i pracowników CSM) autor podpisujący się jako OBSERWATOR zamieszcza artykuł pt â?žCo zrobić gdy szczeka pies sąsiadaâ?.
    Jakże ciężko wstrząsnął mną ten materiał więc do rzeczy, wg autora â?žzdaniem eksperta w grę wchodzi odpowiedzialność za wykroczenie lub odpowiedzialność cywilna, powtarzające się naruszenia ciszy nocnej mogą być podstawą roszczeń cywilnoprawnych sąsiadówâ?.
    W dalszej części materiału można wyczytać coś na zasadzie wiła wianków (o ciszy nocnej i wyprowadzaniu psów) i nagle pojawia się sedno sprawy czyli pies zakłócający spokój sąsiadów poprzez głośne (dobre bo to co głośne dla mojej żony dla mnie nie koniecznie) szczekanie.
    â?žzatem zakłócanie spokoju przez psa można przypisać właścicielowi. Miał miejsce wyrok w którym właściciel psa został skazany z art 51 kodeksu wykroczeń a w uzasadnieniu sąd podkreślił że pies szczeka bez wyraźnego powoduâ?.
    Strasznie zaciekawiło mnie stwierdzenie o wyraźnym powodzie szczekania oraz o przypisaniu sprawcy wykroczenia z art 51 KW(wg mnie jest to błędna kwalifikacja wykroczenia)
    Jakie to szczęście że w najjaśniejszej RP Konstytucja gwarantuje dwuinstancyjność postępowania sądowego i byłbym szczerze zdziwiony, gdyby osoba skazana czyli ten nieszczęsny właściciel psa po uzyskaniu jakże błyskotliwego uzasadnienia nie odwołał się od tego wyroku.

Co do odpowiedzialności cywilnej już widzę te rzesze sąsiadów składających pozwy (za które to trzeba wnieść opłatę sądową zależną od wysokości roszczenia) i udowadniających swoje prawo do prywatności.

I tak w coraz bardziej polepszającym się samopoczuciu doszedłem do końca artykułu â?žCo zrobić gdy pies sąsiada ciągle szczekaâ? a tam BOMBA cytâ?wspólnie zadbajmy by spokoju na osiedlach nie naruszały aspołeczne jednostki"zbaraniałem. Zachodząc w głowę kogo autor ma na myśli pisząc aspołeczne wlałem w swój organizm kilka kropli bajkowego nastroju i nastąpiło oświecenie, że w tytule jest odpowiedź zdecydowanie PIES jest jednostką aspołeczną bo to on szczeka .
    W tym temacie na razie tyle idę uzupełnić płyny, przed następnym wydaniem biuletynu.
    Jeśli myślicie że będę się bił za Ukrainę to jesteście w błędzie to ja będę tym który wyłapie tych wszystkich którzy uciekli broniąc Ukrainy

Awatar czarny
    Siła reputacji
    78
    Nie przejmuj się. Czas pomroczności teżma swój kres.
    Jeśli wytyczysz sobie ambitne cele, jedno jest pewne - nie zostaniesz z niczym w garści.

Awatar Borg
    Siła reputacji
    79
    oj nie wiem czy tak jestw przypadku koszmarnych spoldzielców, oni ie mają za grosz rozumu, taki sma kurnik jak ten magistracki
    Internetowym impotentom z Forum Moja Czeladź mówimy - NIE

Awatar trybul
    Siła reputacji
    74
    Cytat Zamieszczone przez Borg Zobacz posta
    oni ie mają za grosz rozumu,
    Bo tym razem nie trafiłeś do rady?
    Plucie jadem na forach internetowych pod pozorną przykrywką anonimowości oznacza jedynie tchórzostwo, mentalne gówniarstwo i niskie poczucie własnej wartości.

Awatar czarny
    Siła reputacji
    78
    Cytat Zamieszczone przez trybul Zobacz posta
    Bo tym razem nie trafiłeś do rady?
    Być może to też, ale przewaga populistów w Radzie Nadzorczej nie wróży niczego dobrego. Juz raz tak było i wiadomo jak się skończyło. Czy teraz będzie tak sami? Prawdopodobne.
    Jeśli wytyczysz sobie ambitne cele, jedno jest pewne - nie zostaniesz z niczym w garści.

Awatar SATYRyk
    Siła reputacji
    68
    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    Być może to też, ale przewaga populistów w Radzie Nadzorczej nie wróży niczego dobrego. Juz raz tak było i wiadomo jak się skończyło. Czy teraz będzie tak sami? Prawdopodobne.
    Teraz spółdzielnia może być najlepsza w okolicy.Wystarczy obalić prezesa i wybrać nowego.

Awatar czarny
    Siła reputacji
    78
    Jeśli to wystarczy, to czemu nie. W końcu chodzi o dupę spółdzielców. Niech robią, co chcą.

Awatar madera
    Siła reputacji
    79
    Ponoć Prezes zachorował, czy ktoś to potwierdzi?
    Wszyscy jesteśmy Borgami!

Awatar Tomasz N.
    Siła reputacji
    70
    Z tego co wiem to grupa członków "antyprezesowych" 7 osób - zajęła wszystkie stanowiska w RN, pozostała grupa - 5 osób została wypchnięta, nie są ani przewodniczącymi ani zastępcami, ani w radzie ani w komisjach.

To chyba nie jest przykład dbałości o interesy spółdzielców i zgodnej współpracy, ale raczej nowa wersja TKM.

Awatar czarny
    Siła reputacji
    78
    Boże! Chroń spółdzielców!

Awatar Piękny Roman
    Siła reputacji
    77
    Zobaczymy kogo sobie wybiorą na prezesa grono jest niezłe Owczarz - Świątek - Malczewska
    Strach się bać.

Awatar madera
    Siła reputacji
    79
    A może zgodnie z zapowiedziami podzielą? Ciekawe co zrobią z Odeonem?
    Wszyscy jesteśmy Borgami!

Awatar Borg
    Siła reputacji
    79
    szybko sobie poradzą z ropierniczeniem spóldzielni, maja doświadczenie w działaniach na szkodę miasta
    Internetowym impotentom z Forum Moja Czeladź mówimy - NIE

Awatar obelix
    Siła reputacji
    71
    E Malczewska ? przeciez ona w CTBS siedzi ? i chyba tam jej dobrze - za taka kase bym sie z tbsu nie ruszał! !

Awatar Piękny Roman
    Siła reputacji
    77
    Stawiam na Świątka to wyjątkowy "ekspert" i ma już doświadczenie w rozwalaniu spółdzielni

Siła reputacji
    68
    Teraz tak sie rodzinnie zrobilo ... Malinowska, Owczarek i tylko cioci Owczarz brak! Mysle, ze juz niedlugo...
    Co bedzie z ODEONEM? Odpowiedzialna za likwidacje swietlic osiedlowych Malinowska - radna obecnej rady miejskiej i rady nadzorczej (przewodniczaca komisji oswiatowej w poprzedniej kadencji) zostala przez przypadek przewodniczaca obecnej rady nadzorczej czsm, wiec ... ???
    Swoja droga te dwie diety daja co miesiac ponad 3000.00zl., niezle sie ustawila, tzn. ciocia ustawila Pozazdroscic takiej ciotuni ....

Awatar obelix
    Siła reputacji
    71
    Faktycznie całkiem niezła klika sie robi Czekamy na Prezeske Owczarz ?
    A wypłata z "3"ką z przodu fajnie miec w bonusie !

Awatar Piękny Roman
    Siła reputacji
    77
    Jest okazja do objęcia stanowisk to ruszają całą ławą powtórk z rozrywki z miasta.

Awatar shrek
    Siła reputacji
    83
    Tutaj kurnik, tam owczarnia, ... Niech żyje folwark zwierzęcy! Koniec będzie podobny.
    Chcieliście koszmarną przyszłość, to ją teraz macie.

Awatar Tomasz N.
    Siła reputacji
    70
    Zadaj się ze ci nowi nie mają żadnej koncepcji, jeżeli chcą odwołać prezesa to nowego powinni wyłonić w konkursie, bo jakie doświadczenie ma pani Owczarz to chyba jakiś żart.

Jak chcą tak naprawiać spółdzielnię to nich pokażą jak to należy robić prawidłowo.

Strona 1 z 189 1231151101 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 16 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 16 gości)