Zaloguj się

Strona 1 z 196 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3918
    Awatar sawant
    Przegląda
    z melmak
    Siła reputacji
    83

CSM i wszystko jasne

Wracam po tygodniowej delegacji do do otwieram skrzynkę pocztową a tam niespodzianka pośród sterty ulotek reklamowych biuletyn CSM. Po wejściu do mieszkania jako człowiek interesujący się otaczającymi mnie okolicznościami przyrody zaczynam czytać ten gratisowy periodyk. A tam na str 3 (dwie pierwsze to reklamy, byłbym nie sprawiedliwy wszakże około 20% pierwszej strony to życzenia świąteczne zarządu rady nadzorczej i pracowników CSM) autor podpisujący się jako OBSERWATOR zamieszcza artykuł pt â?žCo zrobić gdy szczeka pies sąsiadaâ?.
    Jakże ciężko wstrząsnął mną ten materiał więc do rzeczy, wg autora â?žzdaniem eksperta w grę wchodzi odpowiedzialność za wykroczenie lub odpowiedzialność cywilna, powtarzające się naruszenia ciszy nocnej mogą być podstawą roszczeń cywilnoprawnych sąsiadówâ?.
    W dalszej części materiału można wyczytać coś na zasadzie wiła wianków (o ciszy nocnej i wyprowadzaniu psów) i nagle pojawia się sedno sprawy czyli pies zakłócający spokój sąsiadów poprzez głośne (dobre bo to co głośne dla mojej żony dla mnie nie koniecznie) szczekanie.
    â?žzatem zakłócanie spokoju przez psa można przypisać właścicielowi. Miał miejsce wyrok w którym właściciel psa został skazany z art 51 kodeksu wykroczeń a w uzasadnieniu sąd podkreślił że pies szczeka bez wyraźnego powoduâ?.
    Strasznie zaciekawiło mnie stwierdzenie o wyraźnym powodzie szczekania oraz o przypisaniu sprawcy wykroczenia z art 51 KW(wg mnie jest to błędna kwalifikacja wykroczenia)
    Jakie to szczęście że w najjaśniejszej RP Konstytucja gwarantuje dwuinstancyjność postępowania sądowego i byłbym szczerze zdziwiony, gdyby osoba skazana czyli ten nieszczęsny właściciel psa po uzyskaniu jakże błyskotliwego uzasadnienia nie odwołał się od tego wyroku.

Co do odpowiedzialności cywilnej już widzę te rzesze sąsiadów składających pozwy (za które to trzeba wnieść opłatę sądową zależną od wysokości roszczenia) i udowadniających swoje prawo do prywatności.

I tak w coraz bardziej polepszającym się samopoczuciu doszedłem do końca artykułu â?žCo zrobić gdy pies sąsiada ciągle szczekaâ? a tam BOMBA cytâ?wspólnie zadbajmy by spokoju na osiedlach nie naruszały aspołeczne jednostki"zbaraniałem. Zachodząc w głowę kogo autor ma na myśli pisząc aspołeczne wlałem w swój organizm kilka kropli bajkowego nastroju i nastąpiło oświecenie, że w tytule jest odpowiedź zdecydowanie PIES jest jednostką aspołeczną bo to on szczeka .
    W tym temacie na razie tyle idę uzupełnić płyny, przed następnym wydaniem biuletynu.
    Jeśli myślicie że będę się bił za Ukrainę to jesteście w błędzie to ja będę tym który wyłapie tych wszystkich którzy uciekli broniąc Ukrainy

Depresja
    Gość
    ja osobiście nie mam pytań :!: pan Obserwator musiał skończyć na pewno jakieś specjalistyczne kursy że zdobyć się na tak poważne poruszenie zagadnienia prawniczego i ta próba uświadomienia co to jest aspołeczna jednostka (ja jestem na TAK), by uświadamiać mieszkańców w tak poważnym zagadnieniu trzeba mieć nie lada odwagę !!!! brawa duże brawa ! samo to że autor w poważnym biuletynie za który przecież ktoś płaci a nie jest to pismo prywatne podpisuje się pseudonimem > ja nic już nie powiem pozostawiam to dla was >>>> a czynsz rośnie :evil:

Awatar NightMare
    Siła reputacji
    25
    Mnie osobiście zaciekawiło że w tym całym biuletynie nic nie było na temat >parkingów > blokad > czy faktycznie mieszkańcy kierują sprawy przeciwko tak drastycznym przepisom panującym jedynie na oś Ogrodowa >( a co z innymi administrowanymi osiedlami co z Dziekana ????) nie wiemy ! na razie nic się nie dzieje >chociaż na Auby i ogrodowej można zauważyć pierwsze kroki ADM ograniczające parkowanie pojazdów na zieleńcach >BRAWO < jak by tak jeszcze chodź troszkę chciało to może wreszcie załatwiło by problem handlu przy targowisku M.Auby bo jak wiadomo na tym targowisku handlować można jedynie tym którzy płaca haracz i wspomagają miejski budżet :evil:
    a przecież albo wystarczy przy Biedronce na Szpitalnej ustawić znak > Zakaz Handlu bez zgody właściciela < Prawdopodobnie rozwiązało by to kilka problemów a przede wszystkim pokazało stowarzyszeniu kupców że miasto o nich > nie tylko w wybory < dba>
    Lecz jak to bywa biuletyn okazuje się kolejna propagandówką > chyba nawet lepszą niż >Echo Czeladzi >Gratulacje
    Nie polityka powinna rządzić ludźmi, lecz ludzie polityką.
    czeladznoweforum@gmail.com

Awatar NightMare
    Siła reputacji
    25

Re: CSM i wszystko jasne

Na klatce schodowej znalazłam Apel do >>>>

szkoda jedynie ze społecznik nie podpisał się pod apelem przynajmniej wiadomo było by komu możemy zawdzięczać to poruszenie :-P
    Czeladzka SM jak widać to kolejna instytucja po OSP, CTBS, SM- Czeladź którą należny zlikwidować lub zmienić tak by utrzymywała nowych na swoich bogatych stołkach

Awatar shrek
    Siła reputacji
    83

W CSM trzeba zrobić to, co zrobiono w mieście. Dlaczegóż to niektórzy maja być uprzywilejowani. Niech chaos zapanuje wszędzie. Niech żyje Koszmarna Przyszłość Spółdzielni!
    Chcieliście koszmarną przyszłość, to ją teraz macie.

Awatar kołek i kotek
    Siła reputacji
    83

Cytat Cytat
    W CSM trzeba zrobić to, co zrobiono w mieście. Dlaczegóż to niektórzy maja być uprzywilejowani. Niech chaos zapanuje wszędzie. Niech żyje Koszmarna Przyszłość Spółdzielni!

Ja bym proponował oddelegować Dzielnego Doradce pani Burmistrz p. A. Świątka w końcu ma "DOŚWIADCZENIE W ZARZÄ?DZANIU CzSM"
    a kto umarł ten nie żyje

Awatar shrek
    Siła reputacji
    83

Okazuje się, że zmiany statutu proponowane przez Zarząd CSM nie przeszły. Co prawda nie ma to większego znaczenia dla bieżącej pracy Spółdzielni, ale daje większą szansę na robienie zadymy na zebraniach. Oto chodziło koszmarnym i im się udało. Sianie zamętu i bazowanie na ludzkich frustracjach, to specjalność obecnej ekipy rządzącej miastem. Wygląda na to, że populistyczne tsunami, które zmiotło Mrozowskiego, teraz wyczyści administrację Święcha. Ale tak swoją drogą, to pan Prezes cały czas do tego dążył. Myślę, że gdyby nie udawał panienki w ostatnich wyborach samorządowych i jednoznacznie wsparł byłego Burmistrza, dzisiaj obaj panowie mogliby spać spokojnie. Teraz powinien zarządzić inwentaryzację i powoli szykować się na przekazanie swego gospodarstwa panu Świątkowi. Oczywiście może się jeszcze zdarzyć, że ludzie przypomną sobie, jak to było kiedy ów dżentelmen zarządzał naszą Spółdzielnią i wyłamią się z owczego pędu ku rozpierâ??. Nie mniej jednak, w obecnych nastrojach społecznych, wydaje się to mało realne.

Przegląda
    cz-dz
    Siła reputacji
    80

Byłem na zebraniu i widziałem co się dzieje. Niestety musze się zgodzić z Twoimi spostrzeżeniami. â?žKoszmarniâ? są zdeterminowani nie na żarty.

Awatar Borg
    Siła reputacji
    79

Tylko doradca Andrzej były prezes CSM może uratować tą instytucja i zaprowadzić porządek tak jak to wraz z Kosmala i Wcetami od ponad roku robi w czeladzkim urzędzie

Już niedługo w CSM będzie tak wzorowo jak w mieście czekam z niecierpliwością
    Internetowym impotentom z Forum Moja Czeladź mówimy - NIE

Awatar shrek
    Siła reputacji
    83

Dla przypomnienia, na początku lat dziewięćdziesiątych pan prezes Świątek zaprzestał płacenia spółdzielczych rachunków za ciepło, bo wydawały mu się za wysokie. Sprawa skończyła się w sądzie, co oczywiście wygenerowało dalsze koszty. Taki to oszczędny jest doradca ds. oszczędności.

Siła reputacji
    73

CzSM jest do bani.
    Każdy przy korycie chce tylko kasy.
    Po co komu jakieś zmiany?
    Ja bym rozwalił wszystko.
    I rozbić 5 małych spółdzielni.

Awatar NightMare
    Siła reputacji
    25

Cytat Zamieszczone przez Tsubasa
    Każdy przy korycie chce tylko kasy.
    powiedz mi tyle czy nic przez te lata CzSM nic nie zrobiła ?

bo ja niestety należę do wspólnoty mieszkańców i powiem tak gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść !

każdy z mieszkańców ma swoje plany i co i jest jeden wielki burdel !
    zobaczycie jak przyjdzie wam płacić za części wspólne, za zarządzających, za utrzymanie pogotowia awaryjnego itp...

No tak ale nie będzie starego będzie nowe :-/
    a jakie jest widzimy
    Cytat Zamieszczone przez madera100
    Byłem na zebraniu i widziałem co się dzieje. Niestety musze się zgodzić z Twoimi spostrzeżeniami. â?žKoszmarniâ? są zdeterminowani nie na żarty.

Siła reputacji
    73

lepiej jak władza boi się ludzi niż na odwrót.
    w CzSM ludzie niecierpią praezesa ale nie da sie go zwolnic.
    jakby bylo 5 spoldzielni i mozna bylo sie miedzy nimi
    przenosic to baliby sie o klienta
    i pracowaliby jak tak lala
    a tak to to jest brzydko

Awatar shrek
    Siła reputacji
    83

Nie jest już tajemnicą, że do nowego Zarządu Spółdzielni (zanim się podzieli) wejdą pan Doradca Andrzej Świątek, a także pani Prezes z CTBS oraz, co ucieszy pracowników ZBK, jego pani Dyrektor. Czyli będzie lepiej.

Przegląda
    cz-dz
    Siła reputacji
    80

Może i pracownicy ZBK będą zadowoleni, ale co z resztą? Poza tym pan Doradca już był prezesem i o ile dobrze pamiętam trzeba było go odrąbywać od stołka. Spółdzielcy płacili za pomysły pana Doradcy przez kilka lat.

Awatar NightMare
    Siła reputacji
    25

Kolejne ulotki na klatkach schodowych >szwadrony w boju akcja Święch trwa ;-)

Awatar czarny
    Siła reputacji
    78

Ciekawe, czy naród się da przerobić, jak półtora roku temu? Swoją drogą, Świątek prezesem, ciekawa alternatywa. Dobrze, że nie jestem spółdzielcą.
    Jeśli wytyczysz sobie ambitne cele, jedno jest pewne - nie zostaniesz z niczym w garści.

Awatar Borg
    Siła reputacji
    79

Myślę ze spóldzielcy po ponad roku festiwalu nieudolności nepotyzmu i kompromitacji w wykonaniu koszmarnych nie dadzą się nabrać na oszołoma Swiątka jako prezesa. To ten sam Świątek zostawił spóldzielnie z blisko 5 mln długu kiedy był prezesem
    Internetowym impotentom z Forum Moja Czeladź mówimy - NIE

Siła reputacji
    72

Cytat Zamieszczone przez shrek
    Nie jest już tajemnicą, że do nowego Zarządu Spółdzielni (zanim się podzieli) wejdą pan Doradca Andrzej Świątek, a także pani Prezes z CTBS oraz, co ucieszy pracowników ZBK, jego pani Dyrektor. Czyli będzie lepiej.
    Ciekawe tylko jak by się podzielili stanowiskami, bo z tego co słychać wszyscy mają wysokie aspiracje :lol:

Awatar shrek
    Siła reputacji
    83

A może stworzą prezesa kolektywnego?

Strona 1 z 196 1231151101 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 24 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 24 gości)