Zaloguj się

Zobacz wyniki ankiety: Oceń Radnego

Głosujących
38. Ankieta zamknięta
  • Kita Marian

1 2.63%
  • Maćkowski Wojciech

10 26.32%
  • Kowalik Kamil

3 7.89%
  • Fronczek Ewa

0 0%
  • Jarno Marek

0 0%
  • Mentel Andrzej

0 0%
  • Kocoń Marek

0 0%
  • Wcisło Janina

0 0%
  • Pilc Katarzyna

0 0%
  • Gadecki Marcin

0 0%
  • Trybulec Patryk

1 2.63%
  • Owczarz Irena

1 2.63%
  • Bazańska Zofia

1 2.63%
  • Żak Waldemar

1 2.63%
  • Pisarek Stanisław

1 2.63%
  • Juszczyk Patrycja

16 42.11%
  • Gawroński Ireneusz

0 0%
  • Jaros Włodzimierz

3 7.89%
  • Moćko Jolanta

0 0%
  • Pawlik Monika

2 5.26%
  • Penar Dominik

0 0%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 531

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    Awatar obelix
    Siła reputacji
    71

Oceń Radnego Czeladź

Nie chciałem robic zamieszania w innych tematach...
    Znalazłem dzis taki ciekawy portal...
    http://radny.co.pl/Jolanta-Izabela-M...lad%C5%BA,_p0g

Awatar SBE
    Siła reputacji
    68
    Niezłe opinie o radnych - któryś ma w ogóle dobra opinie?

Awatar obelix
    Siła reputacji
    71
    Agent IREK
    chyba wiemy kto jest autorem tej ankiety

Awatar tomcio paluch
    Siła reputacji
    59
    To ta lewicowo-obiektywna.

Awatar Piękny Roman
    Siła reputacji
    77
    Obiektywność jest w cenie - ile kosztuje?

Awatar obelix
    Siła reputacji
    71
    Wygląda na to że najmłodszy radny prowadzi w tych sondażach...
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Awatar madera
    Siła reputacji
    79
    Nie prowokuj wrogów Kamila.
    Wszyscy jesteśmy Borgami!

Awatar Piękny Roman
    Siła reputacji
    77
    Szybko wypełnią stronę inwektywami niczym wklejka24

Awatar czarny
    Siła reputacji
    78
    Dla mnie bohaterem jest i tak Kamil. Tyle błota, a on pozostaje soba. Tak trzymać.
    Jeśli wytyczysz sobie ambitne cele, jedno jest pewne - nie zostaniesz z niczym w garści.

Awatar NightMare
    Siła reputacji
    25
    Wielkimi krokami zbliżają się wybory ... nie da się tego ukryć dlatego od jakiegoś czasu możemy również zaobserwować mniej lub bardziej spektakularne ataki na radnych > co zrobili ? co robią ? ile zarobili ?
    Większość radnych jest nam znana jak pan Penar, Kowalik, Mentel..... może i dlatego są celem ataków obozu władzy ...
    Ja chciałabym skromnie zwrócić uwagę tych środowisk na to że wszyscy radni pobierają diety ...... dlatego na początek zapytuje co zrobiła dla miasta pani Malinowska,pan Kędzierski , pani Kocot ?
    Nie polityka powinna rządzić ludźmi, lecz ludzie polityką.
    czeladznoweforum@gmail.com

Awatar czarny
    Siła reputacji
    78
    Brali diety.
    Jeśli wytyczysz sobie ambitne cele, jedno jest pewne - nie zostaniesz z niczym w garści.

Siła reputacji
    57
    mnie dzialanosc radnych Mentla czy Kowalika nie jest znana - co zrobili dla mieszkancow miasta? powtarzam - dla mieszkancow miasta, nie dla siebie, PO, byłego burmistrza, dla swojego wizerunku .... ktoś mi przyblizy?

Awatar shrek
    Siła reputacji
    83
    Przyjdzie czas to się przybliży. Jakbyś się zainteresował, to byś wiedział. Doucz się chłopie z ustawy samorządowej. Wali od ciebie totalna niewiedza.
    Chcieliście koszmarną przyszłość, to ją teraz macie.

Awatar redmax
    Siła reputacji
    81
    Myślę, że wyborców bardziej interesuje to, co robiła koszmarna ekipa: pani Kosmala, Wąsowicz, Szurdyga i reszta dworu. Dorobek jest bowiem imponujący.
    Dać małpie zegarek, to go zepsuje.

Awatar Piękny Roman
    Siła reputacji
    77
    Raczej brak dorobku przy wsparciu radnych takich jak Kędzierski - znany z kupczenia głosami za alkohol. Gawroński znany z mącenia przy okręgach czy Kocot znana tylko z posiadania zbika

Awatar Tomasz N.
    Siła reputacji
    70
    Jak ocenić tych radnych lewicy skoro współdziałają z obecna burmistrz, która nie robi kompletnie nic dobrego dla miasta. Oni wspierając słabą burmistrz pokazują ile są warci.

Awatar czarny
    Siła reputacji
    78
    Najważniejsze, że oni się świetnie bawią.

Awatar Piękny Roman
    Siła reputacji
    77
    Ocenią ich mieszkańcy przy urnach wyborczych !

Awatar NightMare
    Siła reputacji
    25
    Cytat Zamieszczone przez Piękny Roman Zobacz posta
    Ocenią ich mieszkańcy przy urnach wyborczych !
    to prawda !!! lecz gdzie te obietnice wyborcze >>>>
    Panie Staszku co z dietami, co z pomysłami na zagospodarowanie majątku gminy, gdzie się podziały pana priorytety i zalety ??? czytając pana interpelacje jedynie można odczuć że tylko promocja polityczna pana interesuje >>> a już ostatni wpis na lokalnym medium chyba to potwierdza...

cytat z z Forum Moja Czeladź >>>
    Cytat Cytat
    S. Pisarek
    Nowy w mieście

Wysłany: |27 Wrz 2015|, 17:17

Odpowiadam natychmiast, choć z opóźnieniem, bo przez moc obowiązków zawodowych i innych, rzadko zaglądam do, niestety mało aktywnego ostatnio, zielonego forum.

Słowa nt. mej słomy z butów – bardzo ciekawe, rozważę wzięcie kilku lekcji savoir-vivre`u.

A co do pomagania burmistrzowi przez radnych: cel jest jeden, wspólny i oczywisty - lepsza Czeladź. I od początku, już w momencie gdy poparłem Z. Szaleńca w II turze (i być może dzięki temu wygrał), deklarowałem, że nie stanę przeciw rozsądnym pomysłom i wesprę każdy dobry, niezależnie od pomysłodawcy. Napisałem o tym teraz dość wyraźnie w artykule wstępnym, w ostatnim numerze "Nowoczesnej Czeladzi" (można ją przeczytać na pisarek.eu). Radni nie tylko powinni pomagać burmistrzowi w realizacji pożytecznych rzeczy, ale i przestrzegać go przed robieniem rzeczy niepożytecznych, a on powinien doceniać fakt, że ktoś, z życzliwością dla miasta, wskazuje błędne kierunki.

Problem tkwi w różnicy w podejściu do wydawania pieniędzy. W którymś z poprzednich numerów gazety pisaliśmy o tym, a teraz w skrócie przypomnę.
    Wydajemy swoje pieniądze na siebie, swoje na kogoś, cudze na siebie i cudze na kogoś. Władza wykonawcza miasta to ten ostatni przypadek – wydaje nie swoje, bo NASZE, pieniądze na kogoś, czyli na nas (częściowo też na siebie, bo bierze pensję, a w naszym szczególnym, czeladzkim przypadku także na jeszcze kogoś z rodziny), a od nas te pieniądze przecież dostaje. Gdyby wydawała mniej, mniej musielibyśmy dawać (ale naszej władzy nie wystarcza to co dajemy, tylko jeszcze nas zadłuża).
    Bo jeśli mamy do czynienia z wydawaniem nie swoich pieniędzy, trzeba zwracać szczególną uwagę skąd się biorą, na co się je wydaje i ile. Trzeba też dokładnie kontrolować wydatki ogólne. Przecież jeśli bezpośredni koszt wykonania jakiegoś zadania wynosi tyle i tyle, to oznacza, że w praktyce wydamy znacznie więcej – dochodzą właśnie te koszty ogólne, a w naszym przypadku dochodzą też koszty kredytów i obligacji. Jeśli wydaje się cudze pieniądze, jedynym przyzwoitym podejściem jest wyjątkowa dyscyplina. I analiza celowości wydatków (to osobny, znacznie szerszy, czeladzki temat).
    W Wojkowicach nie ma zastępców burmistrza, w niemal siedem razy większym od nas Sosnowcu jest troje z-ców prezydenta. W Wojkowicach nie ma służbowego auta i służbowego kierowcy. To tylko drobne przykłady.
    W jednej ze znanych mi dużych firm, od lat nie udaje się już zwiększyć przychodu. A jednak od kilku lat, ta firma rok w rok zwiększa zysk. Jak? Redukując koszty. Miasto to nie firma, ale koszty są kosztami czy tu czy tam.
    Jestem przekonany, że analiza kosztów ogólnych w naszym mieście, a później dyscyplina i konsekwencja w ich ograniczaniu pozwoliłaby realizować znacznie więcej ciekawych zadań, bez konieczności zwiększania zadłużania. Z drugiej strony, niby argumentem jest ta wielka przynęta w postaci środków UE. Ale wiele doświadczeń wskazuje, że ta przynęta jest bardzo niebezpieczna – łatwo nadziać się na haczyk.

A swoją drogą oczywiście cieszę się, że w Czeladzi będzie ładniej. Wydaje mi się jednak, że oprócz “ładniej”, przede wszystkim powinno być wygodniej, funkcjonalniej, efektywniej i taniej. Mam nadzieję, że i do tego dojdzie, a z radością zauważam jakieś tego przebłyski – ostatnio np. nowe pasy dla pieszych w jakimś newralgicznym punkcie (duży sukces)

I jeszcze jedna uwaga na koniec - proszę pamiętać: posiadanie kosztuje. Wielu z nas marzy o kolejnym aucie, czy domku w górach. I wielu zapomina, że realizacja takich marzeń generuje koszty ich utrzymania. I tutaj nie ma różnicy pomiędzy Kowalskim, a miastem czy państwem. Po prostu – trzeba być bogatym, żeby utrzymywać własność posiadaną tylko dla przyjemności.

A nasze miasto bogate już nie jest – kiedyś było, tylko jakoś się to bogactwo rozpełzło.
    Proszę się zastanowić jak i gdzie się rozpełzło???
    Warto uczyć się na błędach, ale w Pl, a jak widać i w jej czeladzkim kawalątku, nie jest to w zwyczaju.

Kolejna odpowiedź (jeśli będzie potrzebna), gdy wrócę do świata z internetem, który właśnie na jakiś czas z przyjemnością opuszczam.
    Ostatnio zmieniony przez S. Pisarek |28 Wrz 2015|, 21:44, w całości zmieniany 3 razy
    Panie Staszku jedynie trafne stwierdzenie to że zielone forum pada ...
    Nie polityka powinna rządzić ludźmi, lecz ludzie polityką.
    czeladznoweforum@gmail.com

Awatar kleso
    Siła reputacji
    73
    Ocena tych wszystkich sldowców jest fatalna skumają się z każdym nawet z czarna prawica, żeby tylko w słonku postać. Co tu oceniać. Tragedia!

Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 5 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 5 gości)